АУДІЄНЦІЇ З ЙОГО СВЯТІСТЮ Ґ’ЯЛВАНҐОМ КАРМАПОЮ

Публічні аудієнції

Коли Його Святість Ґ’ялванґ Кармапа перебуває у своїй резиденції в монастирі Ґ’юто в містечку Сідбарі, що недалеко Дхарамсали, і не має інших нагальних справ, то зазвичай щосереди та щосуботи о 14:00 він проводить публічні аудієнції в головному храмі монастиря. Коли Його Святість перебуває у Бодхґаї, то публічні аудієнції відбуваються у головному храмі монастиря Терґар.

Під час публічних аудієнцій усі люди по одному мовчки проходять перед Ґ’ялванґом Кармапою та підносять йому церемоніальні шарфи. У відповідь, Кармапа дарує їм традиційні червоні захисні ланцюжки. Іноді він також дає усні передачі на практику Будди співчуття Авалокітешвари, втіленням якого він є.

Перед початком публічної аудієнції представники індійської служби безпеки реєструють паспортні дані відвідувачів та просять надати їм копію паспорту та візи. Тому на публічну аудієнцію необхідно приходити не пізніше ніж за півгодини до її початку з оригіналом та копією паспорту та візи. Також, щоб зайти до храму, де відбувається аудієнція, необхідно пройти контроль безпеки. Як правило, служба безпеки не дозволяє брати з собою рюкзаки та великі сумки, а маленькі сумки підлягають огляду. Не дозволяється брати із собою фотоапарати, ножі та будь-які інші предмети, що можуть становити загрозу безпеці.

На публічні аудієнції, зазвичай, приходить багато людей – тибетців, індійців, а також іноземців з усіх куточків світу. Тому під час публічних аудієнцій, як правило, не можливо затриматися біля Кармапи і звернутися до нього з особистим запитанням. Для цього потрібно записатися на приватну аудієнцію.

Приватні аудієнції

У Його Святості Ґ’ялванґа Кармапи є спеціальний секретар, який відповідає за планування та проведення приватних аудієнцій. Щоби записатися на приватну аудієнцію, необхідно заздалегідь направити до секретаря електронний лист із відповідним проханням. Наразі функції секретаря виконує Кхенпо Тенкйонґ, що має електронну адресу tl.gamchar@gmail.com. Лист необхідно направляти англійською мовою. У листі потрібно вказати приблизні дати, коли Ви бажаєте прийти на приватну аудієнцію, своє повне ім’я,  прізвище та паспортні данні.

Зразок листа англійською мовою:

“Dear Khenpo-la,
Please sign me up for a private audience with His Holiness Karmapa in the period of 2-10 June 2013 in Dharamasala.
I am from Ukraine. My name is Anna Ivanenko and my passport number is EE 511777, issued on 15.04.2011, valid till 15.04.2021.
Thank you very much in advance and looking forward to your answer!
Kind regards,
Anna”

У відповідь, Ви одержите лист від секретаря, у якому буде вказано точну дату приватної аудієнції. З огляду на заходи безпеки, Ви повинні прийти за годину до початку аудієнції, маючи із собою оригінал паспорту із дійсною візою та дві копії паспорту та візи, пред’явити їх співробітникам служби безпеки та пройти перевірку.

Його Святість вільно володіє тибетською, китайською та англійською мовами, тому під час приватних аудієнцій Ви можете спілкуватися з ним цими мовами, або ж забезпечити присутність іншої особи, яка буде для Вас перекладати. Перекладача також необхідно заздалегідь записати на аудієнцію разом із собою.

З огляду на те, що багато людей прагнуть зустрітися із Ґ’ялванґом Кармапою, приватні аудієнції є обмеженими у часі. Зазвичай кожна аудієнція триває не більше 5-10 хвилин. Не хвилюйтесь, Вас ніхто не буде просити піти, і Ви зможете запитати про все, що захочете. Однак, з огляду на важливість моменту, Ви можете почати хвилюватися. Тому радимо Вам заздалегідь продумати запитання, які Ви хочете задати, щоби на аудієнції почуватися більш впевнено.

Як дістатися до монастиря Ґ’юто

Монастир Ґ’юто знаходиться у містечку Сідбарі, що недалеко від Дхарамсали в штаті Хімачал Прадеш в індійських Гімалаях. Щоби потрапити до Сідбарі Вам необхідно спочатку зі столиці Індії Делі дістатися до Дхарамсали літаком або автобусом. Є багато нічних автобусів, що вирушають з району Маджну Ка Тілла — тибетської колонії в Делі, близько 18:00 і на наступний ранок близько 6:00 прибувають до Дхарамсали. Квиток на автобус в один бік коштує 600-900 індійських рупій (12-18 доларів) в залежності від  комфортності автобусу. Квиток можна придбати у будь-якій туристичній агенції в Маджну Ка Тіллі.

Дхарамсала складається з двох частин – Верхньої Дхарамсали, що називається МакЛеодганжем і є місцем перебування тибетського уряду у вигнанні та місцем проживання Його Святості Далай Лами, і Нижньої Дхарамсали. Зазвичай, кінцевою зупинкою нічних автобусів є МакЛеодганж, де і залишається більшість туристів. У МакЛеодганжі багато маленьких готелів, тому, як правило, там неважко знайти кімнати для ночівлі на будь-якій смак та ціну. Вартість житла починається від 200-300 індійських рупій (4-6 доларів) за добу.

Щоби дістатися із МакЛеодганжу до Сідбарі, можна взяти таксі (вартість таксі в обидва боки становить 500-600 індійських рупій (10-12 доларів). Або ж спочатку доїхати автобусом чи колективним джипом до автовокзалу Нижньої Дхарамсали (вартість 10 рупій), де сісти на автобус до Сідбарі (вартість 8 рупій). Якщо розпитати коротку дорогу, то з МакЛеодганжу до Нижньої Дхарамсали можна за 30-40 хвилин дійти пішки. У Сідбарі необхідно вийти біля воріт монастиря Ґ’юто та піднятися по сходах до головної будівлі монастиря. Дорога двома автобусами або пішки та автобусом з МакЛеодганжу до Сідбарі займає близько години.

Просимо Вас взяти до уваги, що зазначена інформація щодо розкладу публічних аудієнцій, порядку запису на приватні аудієнції та електронної пошти відповідального секретаря може змінюватися. Вартість проїзду та проживання також з кожним роком має тенденцію до зростання. Зі свого боку, ми будемо намагатися поновлювати цю інформацію.