Звернення Й.С. Ґ’ялванґа Кармапи до світових буддійських лідерів

10 вересня 2013 р. – Хайят Редженсі, Нью-Делі

9 вересня 2013 року Й.С. Ґ’ялванґ Кармапа приєднався до світових буддійських лідерів в Нью-Делі, де виступив із зверненням під час відкриття Першої зустрічі членів-засновників Міжнародної буддійської конфедерації.

На цю міжнародну конференцію зібралися буддійські лідери і представники буддійських спільнот, щоби заснувати нову глобальну організацію, що буде представляти буддистів усього світу – Міжнародну буддійську конфедерацію.

Конференція розпочалася відео-зверненням Генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна, що подякував усім учасникам за їх прагнення покращити наш світ. Після цього були показані відео-звернення нобелівських лауреатів Й.С. Далай Лами та Аун Сан Су Чжи, а також Ватикану. Були зачитані звернення про підтримку голів буддійських спільнот В’єтнаму, Шрі-Ланки, Камбоджі, Китаю та Монголії. На церемонії відкриття виступили Її Високість Принцеса Бутану Аши Кесанґ Ванґмо Ванґчук, а також Головний міністр Делі Шейла Дікшит.

У своєму зверненні до 250-ти делегатів з 39-ти країн Ґ’ялванґ Кармапа закликав до гармонії та єдності буддистів усього світу: «Буддійські вчення подібні до золотого колеса, що Будда подарував нам. Якщо ми будемо вважати себе послідовниками різних ліній, традицій та груп і не об’єднаємося, то це буде подібним до того, що це золоте колесо, дароване нам Буддою, зникне. Зараз більше ніж будь-коли надзвичайно важливо, щоб у нас були гармонійні стосунки один з одним та єдині наміри».

Після цього Ґ’ялванґ Кармапа сказав про великі труднощі в Тибеті та закликав тибетців не втрачати сили духу: «Протягом кількох останніх десятиліть буддійські вчення в Тибеті зазнавали великих труднощів. Однак, завдяки лідерству Й.С. Далай Лами, багато духовних друзів тибетської традиції, а також великі майстри та особистості змогли надати свою допомогу. Через це, хоча тибетці й зіштовхнулися із труднощами, з якими ніколи не зустрічалися раніше, ми все ще можемо зберігати непорушність надії і віри. Ви можете називати це благословенням Будди чи могутністю Дгарми, – як би там не було, головним у цьому є сміливість, завдяки якій ми були здатні це зробити».

Звертаючись до проблеми міжрелігійних конфліктів, Ґ’ялванґ Кармапа закликав буддистів розвивати співчуття і мудрість: «Нещодавно ми стали свідками релігійних конфліктів між буддистами та прибічниками інших релігій. Якщо ми будемо здатні практикувати справжню буддійську мудрість та співчуття під час таких конфліктів, тоді я думаю, що завдяки майстерним методам ми зможемо розв’язати багато з них».

Потім Ґ’ялванґ Кармапа оповів про свою особисту мету участі у цій конференції: «Я прибув сюди не для того, щоб робити звернення. Я прибув на цю конференцію, щоб зустрітися і налаодити добрі сосунки з усіма провідними майстрами різних буддійських країн і традицій».

Після обіду Ґ’ялванґ Кармапа виступив від імені буддійської спільноти на міжконфесійній сесії «Міжрелігійні стосунки: зустріч сердець та умів». Серед учасників дискусії були присутні Свамі Аґнівеш, депутат Законодавчих зборів штату Хар’яна, Імам Умер Ахмед Ільясі, верховний імам Загальноіндійської організації імамів, Аніл Куто, архієпископ Делі, Муфтій Муккарам Ахмед, головний імам мечеті Фатехпурі, Свамі Чідананд Сарасваті Махардж, голова Ашраму Парматх Нікетан, та інші поважні духовні лідери.

«У мене вдома є усі головні духовні тексти світу», – сказав зібранню Ґ’ялванґ Кармапа. «У мене є Коран, Біблія та інші тексти. І я зберігаю їх не просто на позір, а тому, що вони дають мені відчуття близькості з іншими духовними традиціями».

В кінці свого виступу Ґ’ялванґ Кармапа звернувся до учасників із закликом до міжрелігійної гармонії та єдності: «В цьому світі не існує різниці між однією релігією та іншою. Усі вони однаково цінні та значимі. І коли ми говоримо про те, що вони мають однакову цінність та значимість, то це не означає просто сказати так, насправді це означає бачити те, чим речі є насправді».

Джерело: http://kagyuoffice.org