ЙОГО СВЯТІСТЬ СІМНАДЦЯТИЙ КАРМАПА ОҐ’ЄН ТРІНЛЕЙ ДОРДЖЕ

Сімнадцятий Ґ’ялванґ Кармапа

У новому ХХІ столітті, головне завдання Сімнадцятого Ґ’ялванґа Кармапи – принести духовне вчення, виплекане в усамітнених обителях йоґінів Тибету, в нову еру глобалізації – час, коли в цих вченнях є така нагальна потреба.

З цією метою, 26 червня 1985 року лінія перевтілень Кармап прийняла форму у сімнадцятий раз. В перші роки свого дитинства, Ґ’ялванґ Кармапа поділяв просте кочівне життя своєї родини у віддаленому куточку високогірного тибетського плато. Коли хлопчику було лише сім років, до його родинного табору прибула пошукова група, що змогла відшукати його місцезнаходження, слідуючи детальним вказівкам, що містились у листі Шістнадцятого Ґ’ялванґа Кармапи. Розпізнання дитини в якості Сімнадцятого Ґ’ялванґа Кармапи було підтверджено не лише найближчими учнями Шістнадцятого Ґ’ялванґа Кармапи – Тай Сіту Рінпоче, Ґошіром Ґ’ялцабом Рінпоче, іншими провідними вчителями лінії Карма Каґ’ю, але також Його Святістю Чотирнадцятим Далай Ламою.

Ґ’ялванґ Кармапа повернувся із пошуковою групою до монастиря Цурпху – резиденції Кармап в Центральному Тибеті, де він був зведений на трон та одержав початкові чернечі обітниці. Після цього він розпочав традиційне навчання, а також сам став давати духовні настанови іншим. Сімнадцятий Ґ’ялванґ Кармапа дарував перше публічне вчення в Цурпху, яке відвідали більше двадцяти тисяч людей, коли йому було лише вісім років.

Однак, майстрам лінії Карма Каґ’ю, що із 1959 року перебували у вигнанні в Індії, було заборонено приїхати до Тибету, щоби передати Кармапі вчення лінії. Ця ситуація створювала непереборну перепону на шляху його становлення в ролі духовного очільника лінії Карма Каґ’ю. Коли ця ситуація стала для молодого Кармапи нестерпною, у віці чотирнадцяти років, він втік з Тибету до Індії, у пошуках свободи у реалізації свого духовного покликання.

Подолавши виснажливий перехід через Гімалаї на машині, верхи, пішки та вертольоті, Ґ’ялванґ Кармапа 5 січня 2000 року дістався містечка Дхарамсала в Північній Індії, де його із теплотою зустрів Його Святість Чотирнадцятий Далай Лама, з яким Ґ’ялванґ Кармапа з тих пір зберігає тісні стосунки вчителя та учня.

Сьогодні, вже протягом багатьох років, Ґ’ялванґ Кармапа як біженець живе в Індії. Він  щороку приймає десятки тисяч відвідувачів з усіх куточків планети у своїй резиденції в монастирі Ґ’юто в Дхарамсалі. Як вчений та майстер медитації, а також як художник, поет, композитор та постановник театральних п’єс, Сімнадцятий Ґ’ялванґ Кармапа втілює широке коло діяльності, якою Кармапи традиційно займалися протягом століть. Водночас, як активіст в сфері захисту навколишнього середовища та духовний лідер, чиї вчення напряму транслюються через Інтернет, Його Святість пристосовує діяльність Кармап до вимог нового тисячоліття, зберігаючи при цьому її повноту та автентичність.

Джерело: Інформація запозичена із публікації “Karmapa: 900 Years” by Lhundup Damchö. – Karmapa 900 Organizing Committee, 2011. – P.107-108. З англійської на українську перекладено Єше у березні 2013 року.