«Я висловлюю себя через мистецтво», – сказав американським студентам Ґ’ялванґ Кармапа

28 березня 2013 р. – Монастир Ґ’юто, Дхарамсала

Коли нещодавно група студентів з Університету Еморі, що у Сполучених Штатах, зустрілася з Ґ’ялванґом  Кармапою, він відверто оповів їм про своє життя.

Група з близько 26 студентів під керівництвом Ґеше Лобсанґа Тензіна приїхала до монастиря Ґ’юто в рамках щорічної програми з навчання за кордоном і провела близько години, спілкуючись з Ґ’ялванґом Кармапою.

Коли один зі студентів запитав Ґ’ялванґа Кармапу про роль мистецтва в його житті, Його Святість відповів:

«Існує безліч причин, чому мистецтво є важливим, и необов’язково, що воно є важливим для всіх з однієї і тої самої причини. Щодо мене, коли обставини накладають обмеження на моє життя, що трапляється часто, я відчуваю необхідність вивільнити це відчуття пригніченості, що мене обумовлює. Тоді я хочу висловити свої творчі почуття на папері чи полотні, і ніхто не може мені в цьому завадити. Для мене мистецтво є дуже важливим способом висловити себе за таких обставин, вивільнити свою творчу енергію».

Коли інший студент спитав  Ґ’ялванґа Кармапу про те, на що це схоже бути Кармапою, Його Святість відповів із характерною для нього скромністю:

«Коли я був дуже маленьким, напевно було багато особливих значень, які, згідно традиції, передбачали появу особливої істоти. Однак особисто мені подобається думати про себе, як про звичайну людину, звичайну людську істоту. Принаймні, це те, як мені подобається думати про себе. Можливо, у зв’язку з обставинами, як про звичайну людину з особливим нахилом, особливим відтінком».

Потім дискусія змістилася до теми захисту навколишнього середовища, що є дуже близькою серцю Ґ’ялванґа Кармапи. Він є знаний завдяки своїй діяльності в сфері захисту навколишнього середовища http://www.khoryug.com/ і є глибоко відданий справі захисту світу природи.

«Який досвід надихнув Вашу Святість зацікавитися справою захисту навколишнього середовища?» – запитав один зі студентів.

У відповідь Ґ’ялванґ Кармапа згадав про своє дитинство серед кочівників у віддаленій місцині Тибету, де у той час було дуже мало ознак цивілізації. «У мене була можливість близькості з природою», – сказав він. «У мене було глибоке переживання краси природи і важливості ролі природи у нашому житті. Можливо, тому я й відчуваю близькість з природою і дбайливо ставлюся до навколишнього середовища».

Ґ’ялванґ Кармапа завершив бесіду зі студентами, вказавши на роль взаємозалежності у навколишньому середовищі.

«Ми повинні визнати, що навколишнє середовище, цей світ, забезпечує усіх нас. Він підтримує наше життя і усе наше існування. Усе відбувається в контексті взаємозалежності», – сказав він студентам.

«Взаємозалежність – це не просто погляд», – підкреслив він. «Взаємозалежність – це реальність, що відбувається. Ми живемо в оточені взаємозалежності. Це те, в чому минає наше життя. Ми повинні цінити важливість і значимість взаємозалежності».

Джерело: http://kagyuoffice.org/i-express-myself-through-art-the-gyalwang-karmapa-tells-us-students/