ІСТОРІЯ

Бокар Рінпоче та Калу Рінпоче

Традиція проведення Каґ’ю Монламу була заснована у XIV столітті Сьомим Кармапою, який запровадив практику колективного читання молитов, що відбувалося щорічно протягом певного проміжку часу. З цієї нагоди тисячі ченців збиралися і читали молитви під назвою «Дванадцять гілок великих молитов Каґ’ю» під проводом самого Сьомого Кармапи, який їх склав. З тих часів, ця традиція підтримувалася до кінця 1950-х років, коли проведення Каґ’ю Монламу було заборонено китайським урядом.

Ґ’ялванґ Кармапа

Каґ’ю Монлам було відроджено лише у 1983 році за сприяння Калу Рінпоче та Бокара Рінпоче. Під їх проводом ці зібрання почали проводитися у Бодхґаї, Індія, на місці, де Будда досяг Просвітлення.

Від 2001 року Каґ’ю Монлам щороку проходить взимку у Бодхґаї під керівництвом Сімнадцятого Ґ’ялванґа Кармапи. Він повернув втрачену значимість цій визначній події, на яку щороку збираються провідні майстри лінії Каґ’ю, тисячі ченців та мирян з усього світу. Протягом тижня вони щоденно возносять молитви Каґ’ю Монламу задля більшої гармонії в світі між людьми та   народами.