Ґ’ялванг Кармапа ініціює модернізацію освіти для монахинь та оголошує про проведення перших «Диспутів Арья Кшеми»

28 березня 2013 р. – Монастир Ґ’юто, Дхарамсала

Ґ’ялванґ Кармапа провів зустріч, щоб ініціювати перегляд системи освіти для тибетських монахинь, зокрема монахинь традиції Карма Каґ’ю. Протягом двох днів Ґ’ялванґ Кармапа зустрічався зі старшими монахинями восьми жіночих монастирів, щоб обсудити плани того, як дати монахиням можливість одержувати глибоку філософську освіту, що відповідає найвищим стандартам.

Як перший крок на шляху до цієї мети, наступної зими Ґ’ялванґ Кармапа урочисто відкриє «Зимові диспути Арья Кшеми». Бхікшуні на ім’я Арья Кшема була ученицею Будди Шакьямуні, і Будда назвав її найвидатнішною зі своїх учениць через її мудрість і красномовність.

Оскільки програма навчання диспутам для монахинь перебуває на стадії розроблення, перша зимова сесія полягатиме не в диспутах на традиційні діалектичні теми, а в тому, як закласти основу для таких диспутів у майбутньому. Ґ’ялванґ Кармапа сказав, що перші зимові диспути Арья Кшеми будуть спрямовані на «важливість та цінність впровадження повної освіти для монахинь у трьох напрямах, що полягають у триманні повного переліку етичних обітниць, формальному навчанні, а також практиці концентрації та мудрості».

Одночасно з диспутами буде проведена конференція, присвячена вивченню способів покращення системи охорони здоров’я та загальної освіти для монахинь. Окрім цього,   Ґ’ялванґ Кармапа дарує вчення спеціально для монахинь, передусім по тексту «Дорогоцінна скарбниця звільнення» Ґампопи. Адміністрація Кармапи забезпечує повне фінансування цього проекту.

«Жінки та чоловіки в рівній мірі несуть відповідальність за збереження Буддадхарми», – сказав  Ґ’ялванґ Кармапа, пояснюючи причину, через яку виникла ця ініціатива. «В Дхармі, що проповідував Будда, цілком ясно, що жінкам та чоловікам були надані рівні можливості і рівні обов’язки практикувати вчення».

Джерело: http://kagyuoffice.org